Калдерон може да стави крај на својата кариера

Од:

Шпанскиот кошаркар Хозе Калдерон размислува за крај на кариерата. Триесет и осум годишниот Шпанец сè уште нема понуди од НБА клубовите, а не е заинтересиран да се врати во Европа по 14 сезони во Соединетите Американски Држави, пренесува „Спортандо“.

Минатата сезона, Калдерон беше член на Детроит Пистонс. Ветеранот мина 49 натпревари, и стигна до просек од 2,3 поени, 1,2 скока и 2,3 асистенции.

Калдерон во НБА има настапувано и за Кливленд, Атланта, ЛА лејкерс, Њујорк, Далас и Торонто.

Би можело да ве интересира

Првиот пик на драфтот во НБА за сезоната 2019 ќе го пропушти почетокот на сезоната

Ана Ололовска

Жофри Ловерњ заигра првпат по осум месеци

Ана Ололовска

Поранешниот тренер на МЗТ доби отказ во Задар

Ана Ололовска

Кошаркарките од КК „Крива Паланка” со победа ја отворија сезоната

Ана Ололовска

Пешиќ: Ситуацијата во Југославија беше многу посериозна од оваа во Каталонија

Ана Ололовска

Лејкерс го продолжија договорот на Кузма

Ана Ололовска