Адетокунбо: Ги разбирам нашите навивачи кои не исвиркаа

Од:

Јанис Адетокунбо има разбирање за исвиркувањето на навивачите на Милвоки за време на натпреварот со Јута одигран ноќеска на домашен терен.

Навивачите на Бакс го исвиркаа сопствениот тим во текот на првото полувреме кое заврши со водство на Јута 77:46. Милвоки на крајот загуби со резултат 116:132, со што го претрпе четвртиот пораз во последните пет натпревари.

– Милвоки има одлични навивачи. Но, начинот на кој функционира тимот во последно време е проблематичен. Јасно е дека ако не дадете максимум на теренот, може да бидете исвиркани. Па и јас самиот ќе се исвиркав себеси што играв така, рече Адетокунбо.

Гркот постигна трипл-дабл – 25 поени, 10 скока и 11 асистенции со шут од поле 10 од 20.

Би можело да ве интересира

Филаделфија казнета поради Ембид

Поранешниот член на Лејкерс и филмски актер осуден на 90 години, „сексуалниот предатор“ конечно е во затвор

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Драма во НБА лигата: Кошаркар на Оклохома колабираше пред соиграчите

ЕСПН: Никола Топиќ ќе биде шести пик на НБА драфтот

Горан Наумовски

Трипл-дабл на Јокиќ во победата на Денвер против Милвоки

Лејкерси го „прегазија“ ривалот, тргнаа по титулата

Предраг Петровиќ