ЕСПН: Никола Топиќ ќе биде шести пик на НБА драфтот

Од:

Српскиот кошаркар Никола Топиќ ќе биде 6-ти пик на претстојниот драфт во НБА лигата, објавија новинарите на ЕСПН.

Младиот плејмејкер ја започна сезоната во тимот на Мега како позајмен играч од Црвена звезда, но „црвено-белите“ по само неколку месеци го вратија во своите редови.

Доколку се исполнат овие проценки, Топиќ би станал вториот најдобро драфтуван играч од Србија по Дарко Миличиќ, кој беше втор пик на драфтот во 2003 година.

Би можело да ве интересира

Филаделфија казнета поради Ембид

Поранешниот член на Лејкерс и филмски актер осуден на 90 години, „сексуалниот предатор“ конечно е во затвор

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Драма во НБА лигата: Кошаркар на Оклохома колабираше пред соиграчите

Трипл-дабл на Јокиќ во победата на Денвер против Милвоки

Адетокунбо: Ги разбирам нашите навивачи кои не исвиркаа

Лејкерси го „прегазија“ ривалот, тргнаа по титулата

Предраг Петровиќ