nikola topik

Спорт

ЕСПН: Никола Топиќ ќе биде шести пик на НБА драфтот

А1он
Српскиот кошаркар Никола Топиќ ќе биде 6-ти пик на претстојниот драфт во НБА лигата, објавија новинарите на ЕСПН. Младиот плејмејкер ја започна сезоната во тимот