Јапонска донација за Македонската Кендо-Иаидо Федерација

Од:

Амбасадата на Јапонија денеска организира церемонија за примопредавање на кендо опрема – донација од Јапонската Кендо Федерација за Македонската Кендо-Иаидо Федерација.

Организаторите најавуваат дека на настанот ќе учествуваат амбасадорката на Јапонија, Н.Е. Кеико Ханеда и д-р Златко Кесковски, претседател на Македонската Кендо-Иаидо Федерација.

Би можело да ве интересира

Каратистката Вероника Костовска и фудбалскиот ас Горан Пандев се најуспешните македонски спортисти за 2020 година

Жарко Настоски

ВИДЕО: Почина рускиот сумо-борач Џамбулат Хатохов, своевремено најдебелото дете во светот

Ана Ололовска

Игор Димовски добитник на наградата „13 Ноември“

Катерина Павлова-Николовска

Втор „Бланик куп“ на спортскиот аеродром Аџитепе во Куманово

Ана Ололовска

Одржан првиот комбиниран настан во еспорт и спорт

Ана Ололовска

ЕСПН ги рангираше најтешките спортови, гимнастиката е пред фудбалот

Ана Ололовска