Извршена жрепка за прелиминарниот круг во Лигата на шампионите

Од:

Во седиштето на УЕФА денес беше извршено извлекување на двојките за мини-турнирот во Приштина преку кој ќе биде одреден еден патник за првото квалификациско коло во Лигата на шампионите.

Како што објави УЕФА, во полуфиналето ќе играат:

Фероникели (Косово) – Линколн Ред ИМПС (Гибралтар) и
Тре Пене (Сан Марино) – Санта Колома (Андора).

Полуфиналињата се закажани за 25 јуни, додека финалето ќе се игра на 28 јуни.

Сите натпревари ќе се одржат во главниот град на Косово на стадионот „Фадил Вокри“.

Би можело да ве интересира

УЕФА размислува да го одземе финалето на ЛШ на Истанбул заради конфликтот во Сирија

Ана Ололовска

Гарсија: Морам да го однесам Лион во плеј-офот од Лигата на шампионите

Маркизио жали што не ја освоил Лигата на шампионите

Ван Дајк: Салцбург е одличен тим и тоа го знаевме пред натпреварот

Ана Ололовска

Конте не се помирува со поразот од Барселона

Ана Ололовска

Меси: Ми недостасува ритам во играта

Ана Ололовска