Интересен податок за поразите на Реал и Барса

Од:

Шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона претрпеа изненадувачки порази со 0:1 во саботата вечерта од Кадиз и Хетафе.

Така, за прв пат по 20 сезони, двете водечки екипи на Шпанија губат истовремено во една рунда, без да постигнат гол.

Последен пат тоа се случи во сезоната 2000/01, кога во 22-то коло од Ла Лига, „Лос Бланкос“ го загубија дербито со Атлетико Мадрид со 0:1, а Каталонците забележаа порази со 0:4 на гостувањето кај Расинг Сантандер.

Би можело да ве интересира

Барселона верува дека договорот со Фати важи до 2024 година, застапникот на фудбалерот смета дека е 2022 година

Ана Ололовска

Тер Штеген: Се надевам дека Меси ќе остане во Барселона и ќе биде среќен

Ана Ололовска

Феран Торес по хет-трикот против Германија: Не можам да изразам колку сум среќен

Ана Ололовска

Рамос ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид на две години

Ана Ололовска

Атлетико се вклучи во борбата за Чалханоглу

Ана Ололовска

Барселона започна преговори со Фати за нов договор

Ана Ололовска