Гвардиола за Азар: Еден од најкласа фудбалерите што некогаш сум ги видел

Од:

Тренерот на шампионот на Премиер лигата, Пеп Гвардиола, смета дека Реал Мадрид направил удар со привлекувањето на Еден Азар.

Играчот го напушти Челзи за 100 милиони евра и речиси 50 милиони потенцијални за клаузули.

– Добар договор за Реал. Ова е многу, многу, многу добар играч. Исклучително пополнување. Азар е еден од најкласа фудбалерите што некогаш сум ги видел. Во Ла Лига ќе уживаат да го гледаат, изјави менаџерот на Манчестер Сити.

Денеска, Пеп учествуваше на егзибициски меч на легенди во Коста Брава во Каталонија.

Азар ќе биде официјално претставен на „Сантијаго Бернабеу“ во четвртокот во 20 часот. Претходно денеска, клубот го претстави Лука Јовиќ.

Би можело да ве интересира

Јовиќ за Милан: Шпекулациите ме смеат

Нов удар за Реал Мадрид

Милан го бара Јовиќ од Реал

Ана Ололовска

Дембеле надвор од терените најмалку пет седмици

Ана Ололовска

„Марка“: Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

Меси ги израдува навивачите и раководството на Барса