Гласини за оставка на Тите пред финалето на Копа Америка го потресе Бразил

Од:

Бразилската фудбалска федерација ја демантираше веста дека националниот тренер Тите ќе ја напушти функцијата после Копа Америка.

Гласините се појавија пред финалето на Копа Америка во кое домаќинот Бразил игра против Перу и е фаворит за трофејот.

Федерацијата целосно ги отфрла информациите, за кои како е извор беше посочено блиското опкружувањена Тите.

Педесет и осум-годишниот стратег стана тренер на Бразил во јуни 2016 година. Досега, тимот под негово водство одигра 41 натпревар и победи во 33 од нив. Договорот на Тите е до 2022 година.

Би можело да ве интересира

Бразил ја освои Копа Америка

Ана Ололовска

КОНМЕБОЛ со одговор до Меси

Аргентина трета на Копа Америка, Меси одби да го земе медалот

Татјана Ташкова

Аргентина побара запис од разговорот на судијата и видео асистентот во натпреварот со Бразил

Ана Ололовска

Копа Америка ќе има нов шампион!

Ана Ололовска

Скалони и Меси остануваат во репрезентацијата и покрај поразот од Бразил

Ана Ололовска