Гисин повторно најдобра во комбинација

Од:

Мишел Гизин потврди дека е најдобра на светот во алпска комбинација и успеа да го одбрани златниот медал од претходната Олимпијада во Пјонгчанг.

Швајцарката најдобро комбинираше во двете различни трки и победи со време од 2:25,67 минути, однсно со предност од 1,05 секунди пред сонародничката Венди Холденер.

Италијанката Фредерика Брињоне го освои бронзениот медал во последната трка во алспско скијање на Зимските олимписки игри во Пекинг.

Повторно разочара Михаела Шифрин, која не успеа да ја заврши слаломската трка и остана без медал на Игрите во Кина.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шчербакова го освои златото во уметничко лизгање

А1он

ВИДЕО: Трусова направи историски подвиг, па во солзи изјави дека се откажува

А1он

ВИДЕО: Лизгачката која несакајќи ги покажа градите на последните Олимписки игри, сега освои златен медал

А1он

Одермат златен во велеслалом, Словенецот Крањец сензацонално до среброто

Блинкен не исклучува руски напад врз Украина и за време на ЗОИ во Пекинг

А1он

Кошмарна олимпијада за Михаела Шифрин

Ана Ололовска