ВИДЕО: Шчербакова го освои златото во уметничко лизгање

Од:

Русинката Ана Шчербакова го освои златниот медал во категоријата уметничко лизгање на Зимските олимписки игри во Пекинг.

Нејзината сонародничка Александра Трусова го освои второто место, додека Јапонката Каори Сакамото ја освои бронзата на натпреварот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Трусова направи историски подвиг, па во солзи изјави дека се откажува

А1он

Гисин повторно најдобра во комбинација

ВИДЕО: Лизгачката која несакајќи ги покажа градите на последните Олимписки игри, сега освои златен медал

А1он

Одермат златен во велеслалом, Словенецот Крањец сензацонално до среброто

Блинкен не исклучува руски напад врз Украина и за време на ЗОИ во Пекинг

А1он

Кошмарна олимпијада за Михаела Шифрин

Ана Ололовска