Фудбалерите на Лас Палмас се изгубија на аеродром и доцнеа на летот за Севиља

Од:

Фудбалерите на Лас Палмас денеска ќе гостуваат во Севиља во 5. коло од шпанското првенство, а увертира на овој меч беше филмски настан – авионот за Севиља полета без 15 фудбалери на Лас Палмас.

Имено, 15 фудбалери решиле да го поминат времето пред да се качат во авионот во кафуле на аеродромот, но потоа се изгубиле и задоцниле на летот.

Заминувањето во Севиља без повеќе од половина од расположливите играчи ги вознемири челниците на клубот, кои брзо организираа чартер лет за останатите играчи да пристигнат во Андалузија.

Средбата на стадионот Рамон Санчез Пишуан е закажана за 18.30 часот. По три одиграни натпревари Севиља допрва треба да освои бод, додека новајлијата во елитата оствари две ремија и по два порази.

Би можело да ве интересира

Два парка и намален број на станбени површини во Лисиче: Општина Аеродром подготви трета верзија на ДУП-от

А1он

ЈП Дрисла: Градоначалниците на Кисела Вода и на Аеродром немаат договор со депонијата, каде го фрлале сметот досега?

Орце Костов

Патник на скопскиот аеродром се обидел да пренесе 100.000 евра во џебови: Царина му заплени 90.000 евра

Орце Костов

Значително намалени станбените објекти-неофицијално прифатени барањата на граѓаните за Лисиче

Предраг Петровиќ

Скопјанка го пријавила поранешниот сопруг дека се соблекол гол пред нивните две малолетни деца

Горан Наумовски

Жена од Аеродром е пронајдена почината во својот дом