Уапсен турски државјанин на скопскиот аеродром, со фалсификувани визи сакал да влезе во Македонија

Од:

Вчера во 10.10 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром Скопје“, бил приведен О.А.(39) од Република Труција од страна на полицски службеници. При пасошка контрола било констатирано дека шпанската шенген виза и британската виза во неговиот пасош биле фалсификувани.

Лицето било предадено на полициски службеници од Отсекот за прекуграничен криминал при регионалниот центар за гранични работи Север за понатамошна постапка, се вели во соопштението на МВР.

Би можело да ве интересира

Се судрија две возила, во сообраќајката повредена е малолетничка од Скопје

Комшија чува кокошки во зграда во Скопје, не знаат каде да пријават – законот јасен, ни маче и куче не смее да се чува на тераса

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсени двајца скопјани затекнати како се дрогираат во стан на дилер од Скопје – уапсен и дилерот

Четири лица нападнале и тешко повредиле скопјанец

А1он

Сообраќајка во Скопје, тешко повреден пешак

Aеродромот Шарлроа во Брисел е најлошиот аеродром во светот

Горан Наумовски