Авион итно слета на аеродромот во Белград: Патникот почина, му се слошило на летот од Германија

Од:

Државјанин на Турција (59) почина на лет од Германија, поради што авионот изутринава околу 4 часот и 40 минути принудно слета на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, информираат здравствените власти.

За време на летот му се слошило, па авионот принудно слетал на белградскиот аеродром, но кога пристигнала брзата помош можеле само да констатираат дека е мртов.

Би можело да ве интересира

Aеродромот Шарлроа во Брисел е најлошиот аеродром во светот

Горан Наумовски

Девојка од Петровец била истепана во Аеродром

Уапсен турски државјанин на скопскиот аеродром, со фалсификувани визи сакал да влезе во Македонија

А1он

Жена нападната на Меѓународниот аеродром во Скопје

Тепачка во Аеродром: Бабата со тврд предмет го нападнала зетот

Ковачевски: Факт е дека нашите граѓани денеска имаат повеќе од она што го имаа со ДПМНЕ