Фудбалер на Севиља е заразен со коронавирус

Од:

Шпанскиот фудбалски клуб Севиља објави дека еден од неговите фудбалери е заразен со коронавирус, јавуваат шпанските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Клубот од Андалузија не го откри името на фудбалерот, но изјави дека нема симптоми и дека се чувствува добро во изолација во својата куќа.

Резултатот од тестот беше откриен во понеделникот, кога беа известени надлежните, по што тренинзите на тимот беа суспендирани.

Просториите на клубот беа дезинфицирани во согласност со протоколот за заштита од коронавирус.

Севиља ќе игра против Рома во осминафиналето од Лигата на Европа на 6 август.

Би можело да ве интересира

Бил Гејтс: Лудо е да се каже дека мојата улога во пандемијата на коронавирус е злокобна

Ана Ололовска

Северна Кореја информира за уште 186.000 случаи на „треска“ во епидемијата на Ковид-19

Ана Ололовска

Внимателно реактивирање на животот во Шангај и Пекинг

Ана Ололовска

Маската во затворените простори, единствената Ковид мерка актуелна во Грција

Ана Ололовска

Северна Кореја петти ден по ред има повеќе од 200.000 новоинфицирани со коронавирус

Ана Ололовска

Германскиот министер за здравство предупредува дека пандемијата на коронавирусот не е завршена

Ана Ололовска