Фјури одлучи кога ќе се пензионира

Од:

Британскиот боксер Тајсон Фјури соопшти дека ќе има три борби до крајот на годината, по што ќе ја заврши својата кариера.

Следната борба Фјури ќе ја има на 15 јуни против германскиот боксер Том Шварц . Британецот тврди дека датумот на следната битка е 28 септември.

– Ми остануваат уште три борби, а потоа одамна заслужен одмор, соопшти Фјури.

За мечот со Шварц кажа дека очекува тешка борба.

Ова е борба против опасен гладен лав кој се подготвува да ме нокаутира. Тој има 16 нокаути во 24 меча. Значи дека е добар боксер. Воопшто нема лоши противници во боксот. И ако дозволите потценување, тоа може скапо да ве чини, нагласи Фјури.
Британецот во својата професионална кариера има 28 борби на кои 27 пати победил и само еднаш загубил.

Шварц има 24 борби и сите ги добил.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Хабиб повика Конор да биде уапсен откако истепа постар човек во бар

Татјана Ташкова

Џошуа и Руиз потпишаа договор за реванш во Саудиска Арабија

Пакиао повторно го предизвика Мејведер

Ана Ололовска

Пакиао го одзеде појасот на Турман во велтер категоријата

Фјури: Ќе го претепам дебелкото Руиз

Ана Ололовска

Фјури за реваншот со Вајлдер: Овој пат нема да претерувам со алкохолот, ќе го нокаутирам

Ана Ололовска