ВИДЕО: Боксот има нов „крал“: Крафорд испиша историја

Од:

Американскиот боксер Теренс Крафорд ги обедини појасите во полусредна категорија.

Теренс Крафорд е сопственик на сите појаси во полусредна и средна категорија и стана првиот борец во историјата што го направил тоа.

Тој синоќа го победи Ерол Спенс и од 40 натпревари во кариерата ги освои сите 40, што го рангира на самиот врв на овој спорт.

Ерол Спенс успеваше да го растресе Крафорд, но Теренс стана и три пати го фрли Спенс во нокдаун, особено во седмата рунда кога беше јасно колку е „растресен“ Ерол Спенс.

Спенс се трудеше колку што можеше, обидувајќи се да го сврти натпреварот во своја полза, но поразителните удари по глава и телото го однесоа Крафорд до победа.

Судијата го прекина мечот и откако Спенс беше целосно претепан, победата со технички нокаут му беше припишана на Теренс Крафорд, кој е боксерскиот крал на денешницата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО:Телевизиски водител за прв пат влезе во рингот против професионалец, не издржа ни една минута

Предраг Петровиќ

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Шампионот на Европа по тепачката вади пиштол и пука по луѓе

Предраг Петровиќ

Поранешниот олимпиец ја убил девојката и ја фрлил од надвозник, и вбризгал седатив за коњи

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Олександр Усик ја одбрани светската титула во тешка категорија

Горан Наумовски

Интензивно соочување Усик-Џошуа пред саботната пресметка

Џинот Валуев им се закани на „предавниците“ кои ќе се откажат од Русија

А1он