Фиорентина го посакува Белоти во своите редови

Од:

Напаѓачот на Торино,  Андреа Белоти може да замине во Фиорентина, пренесува „Ла Национе“.

Според италијанскиот медиум, „Виолетовите“ се обидуваат да ја намалат цената на 26-годишниот фудбалер.

Претходно, раководството на Торино излезе со став дека не планира да го продади својот лидер, иако се верува дека челниците на клубот се подготвени да разговараат за можен трансфер на играчот за 70 милиони евра.

Оваа сезона Белоти одигра 31 натпревар на сите турнири, во кои постигна 15 голови и направи две асистенции.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во Приштина му подигнаа споменик на фудбалерот Фадиљ Вокри, го откри премиерот Курти

Жарко Настоски

Шкендија и Шкупи ги дознаа можните противници во следното коло од Конференциската лига

Жарко Настоски

Палестинската фудбалска асоцијација и се заблагодарува на Барса што одби да игра во Ерусалим

Ана Ололовска

Саудиска Арабија сака заедно со Италија да го организира Светското првенство во 2030 година

Жарко Настоски

Саутгејт ќе размисли дали би прифатил нов договор

Жарко Настоски

Италија нов европски шампион во фудбал

Мери Јордановска