Фалкао се приклучи на Рајо Ваљекано

Од:

Напаѓачот Радамел Фалкао го напушти Галатасарај, раскинувајќи го договорот со клубот.

Триесет и петгодишниот фудбалер се пресели во Рајо Ваљекано.

Претходно беше објавено дека договорот со шпанскиот тим е дизајниран за една сезона со можност за продолжување за уште една година.

Фалкао играше во шпанската Ла Лига за Атлетико од 2011 до 2013 година.

Би можело да ве интересира

Лапорта оптимист пред Ел Класико: Сигурен сум дека Барса ќе победи

Ана Ололовска

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

Ана Ололовска

Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига

Ана Ололовска

Барселона одреди милијарда евра за откупната клаузула во новиот договор на Педри

Ана Ололовска

Депај: Никогаш нема да зажалам што се приклучив на Барселона

Ана Ололовска

Лапорта: Куман останува тренер на Барселона

Ана Ололовска