„Ф4“ турнирот во СЕХА лигата ќе се игра во Брест

Завршниот турнир од регионалната СЕХА-лигата оваа сезона ќе се одржи во Брест на 2, 3 и 4 април, објавија денеска од раководството на ракометно натпреварување.

Градот, од каде што доаѓа тимот на Мешков, по втор пат ќе биде домаќин на завршницата на турнирот, а заедно со белорускиот тим, за трофејот ќе се борат и актуелниот шампион РК Вардар, ППД Загреб и Нексе.

Полуфиналните двојки ќе бидат познати по завршувањето на натпреварите од последното коло.

Би можело да ве интересира

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Ечи на скопскиот аеродром, се чекаат шампионите

Предраг Петровиќ

Три од три за Вардар во ракометната Суперлига

Екипа од Кина дел од СЕХА во следната сезона

Ана Ололовска