seha

Спорт

Вардар ќе игра на завршниот турнир во СЕХА-лигата

А1он
Ракометарите на Вардар обезбедија учество на „Фајнал фор“ турнирот во регионалната СЕХА-лига, откако вечерва, во реваншот од четвртфиналето, на гостувањето кај ППД Загреб загубија со
Спорт

Вујовиќ: Во Загреб одиме на победа, нема да калкулираме со предноста од Скопје

А1он
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ, најави игра на победа на неговите избраници во реваншот од четвртфиналето на регионалната ракометна СЕХА-лига, со Загреб на гостински терен.
Спорт

Вујовиќ: Предноста од четири гола е убава, но ништо не е решено

А1он
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ е задоволен од победата над ППД Загреб извојувана на домашен терен во првиот четвртфинален дуел од регионалната ракометна СЕХА-лига. –
Спорт

Вујовиќ: За првпат Ф4 во СЕХА ќе мине без Вардар или Загреб, би ми било драго тоа да е хрватскиот тим

А1он
Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Веселин Вујовиќ, очекува неговиот тим да го помине Загреб во четвртфиналето на СЕХА лигата. – Натпреварите од Суперкупот и