„Ф4“ на БИБЛ-лигата ќе се игра во Тирана

Од:

Раководството на БИБЛ-лигата синоќа донесе решение завршницата на регионалното кошаркарско натпреваурвање да се одржи во Тирана, Албанија.

dobivaj vesti na viber

„Ф4“ турнирот е закажан за викендот 6-7 април и ќе се одржи во салата „Фети Борова“ во албанскиот главен град.

Дел од „Ф4“ турнир во Тирана ќе бидат македонскиот тим Блокотехна, претставникот на домаќините Теута, како и бугарските екипи Академик и Берое.

Би можело да ве интересира

БИБЛ лига: ТФТ поразен на гостувањето во Приштина

А1он

Стартна победа на ТФТ Скопје во БИБЛ лигата

А1он

Академија ФМП ќе учествува во БИБЛ во сезоната 2021/22

Ана Ололовска

БИБЛ му се заблагодари на Милојевиќ кој ја заврши судиската кариера

Ана Ололовска

Koшаркарите на ТФТ „прегазени“ во Бугарија во натпревар од БИБЛ лигата

Жарко Настоски

Куманово подобар од ТФТ во воведното коло од БИБЛ

Ана Ололовска