БИБЛ му се заблагодари на Милојевиќ кој ја заврши судиската кариера

Од:

Раководството на кошаркарската лига – БИБЛ со специјален подарок му се заблагодари на македонскиот судија Александар Милојевиќ за придонесот кој го имаше во ова натпреварување. Милојевиќ синоќа за последен пат во кариерата ја делеше правдата, а тоа се случи на финалето на Балканската лига, помеѓу Хапоел Холон и Академик Бултекс.

dobivaj vesti na viber

Победи Хапоел Холон со 91:75 и го освои трофејот.

По мечот, Милојевиќ доби специјално признание од директорот на лигата, Шај Штрикс.

– Менаџментот на БИБЛ лигата сака да му честита на Александар Милојевиќ за неговата успешна кариера и за тоа што беше дел од нашето натпреварување од 2008 година. Вечерашното финале беше последно во неговата кариера и последен меч за него како судија. БИБЛ, Хапоел Холон и Академик му посакуваат најдобро во иднина во неговите активности и во светот на кошарката, објави БИБЛ на својата официјална страница.

Александар Милојевиќ пред еден месец беше избран за Комесар за натпреварување во македонските сениорски лиги.

Би можело да ве интересира

БИБЛ лига: ТФТ поразен на гостувањето во Приштина

А1он

Стартна победа на ТФТ Скопје во БИБЛ лигата

А1он

Академија ФМП ќе учествува во БИБЛ во сезоната 2021/22

Ана Ололовска

Koшаркарите на ТФТ „прегазени“ во Бугарија во натпревар од БИБЛ лигата

Жарко Настоски

Куманово подобар од ТФТ во воведното коло од БИБЛ

Ана Ололовска

БИБЛ нуди две места за македонски екипи за сезоната 2020/2021

Ана Ололовска