bibl

Спорт

БИБЛ лига: ТФТ поразен на гостувањето во Приштина

А1он
Кошаркарите на ТФТ Скопје го претрпеа четвртиот пораз во седмиот натпревар во рамки на групата Б во регионалната БИБЛ лига, откако вечерва загубија од екипата
Спорт

Стартна победа на ТФТ Скопје во БИБЛ лигата

А1он
Кошаркарите на ТФТ Скопје со победа ја отворија новата сезона во БИБЛ лигата, триумфирајќи во воведното коло од регионалното натпреварување над екипата на Сигал Приштина
Спорт

БИБЛ му се заблагодари на Милојевиќ кој ја заврши судиската кариера

А1он
Раководството на кошаркарската лига – БИБЛ со специјален подарок му се заблагодари на македонскиот судија Александар Милојевиќ за придонесот кој го имаше во ова натпреварување.
Спорт

Koшаркарите на ТФТ „прегазени“ во Бугарија во натпревар од БИБЛ лигата

А1он
Кошаркарите на ТФТ претрпеа висок пораз на првото од двете последователни гостувања во Бугарија во рамки на БИБЛ лигата, откако вечерва загубија на гостувањето во