Ериксен се враќа во Премиер лигата

Од:

Кристијан Ериксен, кариерата би можел да ја продолжи во Брентфорд. „Атлетик“, објави дека Ериксен добил понуда за договор до крајот на сезоната, со можност тој да биде продолжен и за наредната сезона.

Ериксен, нема играно фудбал од првиот мел на Европското првенство, кога во текот на натпреварот со Финска доживеа срцев удар. Интер, пред три недели, го раскинаа договорот со Ериксен, бидејќи според законите во Италија, тој не може да игра со дефибрилатор.

За разлика од Италија, Англија не им забранува на спортистите да играат со овој апарат кој ја следи работата на срцето.

Би можело да ве интересира

Кашемиро: Не потценувам, но Премиер – лигата е многу потешка од Ла Лига

Мечевите од Премиерлигата во Лондон нема да може да се оддржат ниту следниот викенд

Ливерпул со 9:0 го победи Борнмут, Стерлинг го спаси Челси, хет-трик на Халанд против Палас

Премиерлигашите потрошија 1.5 милијари фунти на трансфери, рушејќи го рекордот

Премиерлигашите веќе нема да клекнуваат пред секој натпревар

Конте би сакал да работи повторно со Ериксен

А1он