Елмас и Велковски стартери во меѓусебната пресметка во Лига Европа, славеше Наполи

Од:

Елиф Елмас и дарко Велковски беа стартери во меѓусебната клупска пресметка во Лигата на Европа, а славеа „наполитанците“ со 1-2. Се исполни и пораката на Елмас дека ќе го победи тимот на Велковски.

Елмас играше до 59.минута кога на негово место во игра влезе Фабијан Руиз, а Дарко Велковски одигра цел меч за Ријека во групата Ф. Роберт Муриќ го изненади Наполи во 13.минута со погодок, но Диего Деме израмни, а Филип Браит си постигна автогол во 62.минута од мечот.

Реал Сосиедад го совлада АЗ Алкмар со 1-0, со погодокот на Порту во 58.минута.

Тотенхем го совлада Лудогорец во Бугарија со 1-3. Хари Кејн и Лукаш донесоа водство од 0-2 за англискиот тим, Кешеру намали, но Џовани Ло Селсо ги разреши дилемите.

Рома со 5-0 го декласира Клуж на „Олимпико“. Мхитарјан, Ибањез и Борха Мајорал обезбедија преднопст од три гола до полувремето, а во вториот дел уште еднаш погоди Борха Мајорал за Педро да ја затвори серијата голови.

Бенфика и Глазгов Ренџерс одиграа 3-3, додека Баер Леверкузен славеше на гости во Израел против Хапоел Бер Шева со 2-4.

Би можело да ве интересира

Елмас: Да одиграме за нацијата и да се одјавиме со победа од ЕУРО

Големо признание за Елмас, Би-би-си го вброи меѓу 20 нови европски ѕвезди

Жарко Настоски

Елиф Елмас меѓу петте млади ѕвезди кои треба да блеснат на Европското првенство предвидува шпански „АС“

Рашфорд: Нема да се предадеме, жалиме за трофејот

Ана Ололовска

Виљареал на пенали ја освои Лига Европа

Ана Ололовска

Кавани прв двоен стрелец на двете полуфиналиња во последните 35 години во евро-куповите

Ана Ололовска