velkovski

Спорт

Елмас и Велковски стартери во меѓусебната пресметка во Лига Европа, славеше Наполи

А1он
Елиф Елмас и дарко Велковски беа стартери во меѓусебната клупска пресметка во Лигата на Европа, а славеа „наполитанците“ со 1-2. Се исполни и пораката на