„Ел Класико“ во Тексас – Барса го „сомле“ Реал

Од:

Фудбалерите на Барселона го победија Реал Мадрид со 3:0 во пријателски натпревар.

„Ел Класико“ се одигра на стадионот Далас Каубојс во Тексас пред околу 80.000 луѓе.

Барселона убедливо го совлада Реал во динамична игра која ги воодушеви американските љубители на фудбалот.

Дембеле ја доведе Барселона во водство во 15. минута, а потоа долго се чекаше за следниот гол.

Барса дури во финишот на мечот го скрши отпорот на фудбалерите од Мадрид и со головите на Лопез во 85. минута и Феран во 91. минута го доби пријателското дерби меѓу шпанските гиганти.

Би можело да ве интересира

Винисиус заминува доколку Реал потпише со Мбапе

Предраг Петровиќ

Лингард сака да игра во Барселона

Реал реши да го „казни“ Мбапе, му дава 100 милиони евра помалку од пред две години

Трансферите на Кутињо и Гризман во Барселона – најлоши зделки во историјата на фудбалот

Предраг Петровиќ

Модриќ повеќе не е резерва, повторно е во првите 11 на Реал

Предраг Петровиќ

Два гола на Англичанецот за победа на Реал Мадрид против Барса