Две победи до трофеј

Од:

Ракометарите на „Металург“ имаат можност да го одбранат трофејот во Купот на Македонија, но ќе треба да победат во денешното полуфинале против Куманово и во недела да го елиминираат подобриот од „Вардар Про“ – „Пелистер“.

Три години по ред Металург триумфира во Купот на Македонија.

Полуфиналните натпревари се играат во СЦ „Борис Трајковски“ со почеток во 17 часот и 45 минути ( Вардар Про и Пелистер) и 20 часот и 10 минути (Металург – Куманово).

Победниците од полуфиналните натпревари ќе се соочат во недела.

 

 

 

Би можело да ве интересира

Пред болница во Белград нападнат е познатиот ракометар Веселин Вуковиќ

Горан Наумовски

Тунис пресилен за Македонија, не успеа камбекот во второто полувреме

Словенците и Унгарците без мака на почетокот на СП

Денеска на СП во ракомет: Словенците огромни фаворити против Саудиска Арабија

Словенките ја исфрлија Србија, Хрватска со последниот шут до реми со Швајцарките

Кил и Барса убедливи на стартот на новата сезона во ЛШ