Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

Од:

Голманот Џанлуиџи Донарума не планира да го напушти Пари Сен-Жермен во зимскиот преоден рок, објави на Твитер новинарот Фабрицио Романо.

Претходно, имаше гласини дека фудбалерот може да ја смени клупската средина претстојната зима, бидејќи не е задоволен од фактот дека не е прва опција за почетниот состав.

Манчестер сити и Реал Мадрид покажаа сериозен интерес за голманот на италијанската репрезентација.

За потсетување, Донарума се приклучи на ПСЖ како слободен агент во летниот преоден рок. Оваа сезона, Италијанецот учествуваше на два натпревара од францускиот шампионат, на кои прими еден гол.

Би можело да ве интересира

Рамос може да дебитира за ПСЖ во Лига 1 против Лил

Ана Ололовска

Француското дерби меѓу Монако и Лион ќе се игра во Кина

Ана Ололовска

Мбапе: Меси ќе ги шутира пеналите во ПСЖ, тој е најдобриот играч во светот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Светскиот првак ја освои Лигата на нации: Франција преку Шпанија до титулата

Мбапе: Ако си заминев од ПСЖ ова лето, ќе одев во Реал

Ана Ололовска

Меси се врати на тимските тренинзи

Ана Ололовска