donaruma

Спорт

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

А1он
Голманот Џанлуиџи Донарума не планира да го напушти Пари Сен-Жермен во зимскиот преоден рок, објави на Твитер новинарот Фабрицио Романо. Претходно, имаше гласини дека фудбалерот
Спорт

Донарума ќе се врзе со Милан до 2024-та за плата од 7 милиони евра годишно

А1он
Италијанскиот репрезентативец, Џанлуиџи Донарума ќе го продолжи својот договор со Милан, вели „Кориере Дело Спорт“. Според информациите, голманот ќе се поврзе со „росонерите“ до 2024