Динамо Загреб на Аријан Адеми пријави четворица позитивни на Ковид-19

Од:

Хрватскиот првак Динамо Загреб има проблеми со коронавирусот. Четворица фудбалери се позитивни на Covid-19 и му се придружуваат на тренерот Зоран Мамиќ во карантин. Имињата засега не се откриваат, а Македонија се „моли“ меѓу нив да не е и капитенот на Динамо, Аријан Адеми.

dobivaj vesti na viber

Се раситнуваат последните десетина дена до историскиот меч на Македонија против Грузија во Тбилиси (12 ноември) за пласман на Европското првенство. Ако Адеми е меѓу позитивните, тогаш многу веројатно дека ќе отпадне од списокот на селекторот Игор Ангеловски.

Динамо Загреб ќе биде значително ослабен за мечот против Волфсбергер во Лигата на Европа.

Би можело да ве интересира

Околу 28.500 Грци примиле терапија за Ковид-19 со антивирусниот лек „Паксловид“

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

Ана Ололовска

Во Србија реално петпати е поголем бројот на заразени со коронавирусот

Ана Ололовска

Германија од октомври со нови мерки за третата есен од пандемијата

А1он

Објавени се вознемирувачки снимки од разговорот на починатиот хрватски новинар Владимир Матијаниќ со дежурните лекари

Горан Наумовски

За една седмица над 122.000 заразени и 355 починати од Ковид-19 во Грција

Горан Наумовски