Диего Коста се врати во тимот на Атлетико за дуелот со Ливерпул

Од:

Атлетико Мадрид го објави списокот на фудбалери за првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите против Ливерпул.

Надвор од тимот се играчите од средниот ред, Жоао Феликс и Хектор Херера, како и дефанзивецот Киран Трипиер. Напаѓачот Диего Коста, кој не играше од ноември, се враќа во комбинација за настап.

Натпреварот Атлетико – Ливерпул ќе се одигра вечер на „Ванда Метрополитано“ во Мадрид со почеток во 21 часот.

Би можело да ве интересира

Зидан објасни зошто Азар нема да игра со Хетафе

Ана Ололовска

Претседателот на Барселона незадоволен од Гризман

Ана Ололовска

Бускетс се предаде: Реал веројатно нема да изгуби поени

Ана Ололовска

Сетиен по ремито против Атлетико: Губењето поени ги намали нашите шанси за титулата

Ана Ололовска

Атлетико веќе не се интересира за Кавани

Ана Ололовска

Сари: Пјаниќ ќе биде среќен во Барселона

Ана Ололовска