Де Јонг: Де Лихт сам мора да реши дали да потпише со Барселона

Од:

Играчот од средниот ред на Ајакс, Френки де Јонг, изјави дека неговиот соиграч, Матаис де Лихт, мора сам да одлучи дали да потпише со Барселона.

– Самиот Де Лихт треба да одлучи дали да потпише со Барселона. Јас нема да се мешам во неговата одлука, изјави играчот од средниот ред.

Де Јонг веќе потпишал пред-договор со Барселона, а неговиот трансфер кај Каталонците беше објавен во јануари.

Би можело да ве интересира

„Марка“: Реал нуди 165 милиони евра плус Хамес за Нејмар

Меси ги израдува навивачите и раководството на Барса

Екс-претседателот на Сантош со милион долари го задржал Нејмар да не замине во Реал

Ана Ололовска

Пропадна трансфер на Атлетико поради финансискиот фер-плеј

Реал пред Барса во Примера за прв пат по 818 дена

Реал Мадрид ја забележа својата прва победа сезонава