ЦСКА и Манчестер Сити одиграа без победник

ЦСКА Москва и Манчестер Сити одиграа меч во кој немаше  победник, а резултатот на крајот гласеше 2:2.
Во првиот натпревар од денешната програма на 3. коло во фудбалската Лига на шампиони, англискиот шампион Манчестер Сити не успеа да го оствари првиот триумф сезонава стигнаа во елитното натпреварување иако имаше предност се до четири минути пред крајот на средбата.
Со головите на Серхио Агуеро (29-минута) и Џејмс Милнер (38), англискиот тим создаде убава предност во првото полувреме.
Сепак, во вториот дел со влегувањето на Сејду Доумбиа во игра домашниот тим одигра многу поквалитетно што резултираше и со израмнување на резултатот.
Токму Голот Доумбиа во 65-минута го постигна првиот гол за ЦСК, и намали на 1:2.
Над истиот фудбалер во 85-минута беше Коларов направи прекршок во шеснаесетникот на гостите по што беше досуден пенал за ЦСКА.
Сигурен реализатор на најстрогата казан беше Израелецот, Бибрас Начо израмнувајќи го резултатот на 2:2.
Ова беше дуел од групата Е во која вечерва ќе играат Рома и Баерн Минхен во терминот од 20 часот и 45 минути.
Во истиот термин ќе започнат и останатите шест натпревари.
Ф група: АПОЕЛ – П.С.Ж. и Барселона.
Г група: Шалке – Спортинг Лисабон и Челзи – Марибор.
Х група: Бате Борисов – Шахтјор и Порто – Атлетик Билбао.