Чориќ потпиша со Металург

Од:

Хрватскиот пикер Тео Чориќ (27) е нов ракометар на скопски Металург. Договорот со Чориќ е потпишан со важност од 1,5 година, а на тимот од Автокоманда ќе му се приклучи на 15 февруари.

Чориќ (197 см., 120 кг) во својата кариера настапувал за Замет, Пореч, Загреб и Штутгарт, апоследните две сезони ги мина во екипата на Рајн Викинг, член на втората Бундес лига.

Чориќ важи за одличен дефанзивен играч и ќе има голема улога во дефанзивната формација на Металург, соопштија од клубот.

Би можело да ве интересира

СЕХА лига: Вардар почнува против Пекинг, Еурофарм го пречекува Спартак Москва

Бутел потпиша со нигериски кадетски репрезентативец

А1он

Писонеро: Ракометот во Македонија поинаку се доживува, се е посветено на овој спорт

Ана Ололовска

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Предраг Петровиќ