Чех го оквалификува Атлетико како тежок противник за Челзи во Лигата на шампионите

Од:

Голманот на Челзи, Петр Чех, проговори за осминафиналето во Лигата на шампионите. Во оваа фаза, лондонскиот клуб ќе се соочи со Атлетико Мадрид.

– Нема воопшто да ни биде лесно. Атлетико има големо искуство во Лигата на шампионите и во европските натпреварувања. Тие се секогаш тежок ривал. Се претставија добро оваа сезона во Ла Лига. Во минатото игравме против Атлетико, тогаш нашите резултати со нив не беа многу добри, изјави Чех.

Триесет и осумгодишниот голман се повлече од фудбалот по сезоната 2018/19. Сепак во октомври оваа година, Челзи го вклучи чешкиот играч на списокот за англискиот шампионат.

Би можело да ве интересира

Инзаги: Натпреварот против Баерн е кулминација на петгодишната работа со прекрасен тим

Ана Ололовска

Мбапе го надмина Зидан по број на голови во плејофот во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Гризман разочаран од поразот на натпреварот со ПСЖ

Ана Ололовска

Ди Марија и Нејмар не се во комбинација за натпреварот со Барселона

Ана Ололовска

Натпреварот од ЛШ, Лајпциг – Ливерпул ќе се игра во Будимпешта

Ана Ололовска

УЕФА планира да ја реформира Лигата на шампионите до 2024 година

Ана Ололовска