Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Од:

Тренерот на Барселона, Чеви беше разочаран од епилогот на синоќешниот дуел со Реал Мадрид во полуфиналето на шпанскиот Суперкуп.

dobivaj vesti na viber

Реал на дуелот којшто се играше во Ријад, Саудиска Арабија, победи со 3:2 по дополнителни 30 минути, откако по 90 минути резултатот беше нерешен 2:2.

– Јас сум вознемирен. Мојот тим се ослободил од комплексите. Гледајќи ги првите 20 минути, добив впечаток дека игравме со неодамнешните резултати во нашите мисли, но штом се ослободивме од овој комплекс, станавме подобри и на крајот имавме квалитетна игра. Сметам дека заслуживме повеќе. Како и да е, на добар пат. Се збогувавме со титулата, но и се ослободивме од некои комплекси, изјави Чави.

Во финалето од Суперкупот, в недела Реал ќе игра со подобриот од вечерашното второ полуфинале во кое се среќаваат Атлетико Мадрид и Атлетик Билбао.

Би можело да ве интересира

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Лапорта: Сакаме да го победиме Реал, нашата сила се талентираните млади играчи

Ана Ололовска