Бока јуниорс ја тужи Барселона

Од:

Претседателот на Бока јуниорс, Амор Амел објави дека е поведена судска постапка против Барселона, поради трансферот на дефанзивецот Сантијаго Рамос Минго.

Трансферот на 18-годишниот Аргентинец се случи во февруари 2020 година.

– Ние ја тужиме Барселона во врска со случајот Рамос Минго затоа што веруваме дека имаме права. Она што се случи беше варварско и остави многу лош вкус. Постојат работи што не треба да се случуваат. Овој играч имаше потенцијал и огромен талент. Не мислам дека Барселона ќе земе играч кој нема шанси, нели? – вели Амел за „Марка“.

Барселона во моментов се соочува со финансиски проблеми и има барање до фудбалерите да се согласат на намалување на платите.

Би можело да ве интересира

Пике: Ќе биде тешко да се освои Ла Лига, но судбината е во наши раце

Ана Ололовска

Зидан: Повторно не примивме гол и тоа ме радува

Ана Ололовска

Реал му нуди на Васкез договор од пет милиони евра

Ана Ололовска

Меси само што не го продолжил договорот со Барселона, тврдат локални медиуми

Жарко Настоски

Драматично на врвот во шпанската Примера по киксот на Атлетико Мадрид

Ана Ололовска

Куман: УЕФА не обрнува внимание на бројот на натпревари што ги играат играчите, само парите се важни за нив

Ана Ололовска