Бејл: Не жалам за моето време во Реал Мадрид

Од:

Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл зборуваше за неговото време поминато во Реал Мадрид.

dobivaj vesti na viber

Тој соопшти дека не жали за ништо идека престојот во друга земја му помогнал да порасне како личност.

– Не жалам за моето време во Реал. Само се обидувам да играм фудбал. Тоа е сè што можам да направам, и сè друго што се зборува веќе не е под моја контрола. Не ми е жал за ништо што направив, без разлика што зборуваат, знам кој сум, и моето семејство го знае тоа. Очигледно, престојот во друга земја, друга култура мораше да ми помогне да растам како личност, а не само како фудбалер. Се учиш да се справуваш со различните ситуации во кои се наоѓаш. Бев во ситуации кога имаше голем притисок врз мене, ме исвиркуваа за време на натпреварите. Научив да се справувам со такви работи, да не ги сфаќам премногу сериозно. Ова е фудбал – она ​​што сакате да го правите. Мора да дадеш се од себе на теренот, изјави Герет Бејл за „Скај Спорт“.

Велшанецот е позајмен во Тотенхем до крајот на сезоната 2020/21.

Би можело да ве интересира

Бејл е најплатениот играч во Премиер лигата, Гвардиола е лидер меѓу тренерите

Катерина Павлова-Николовска

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Жарко Настоски

Зидан: Никогаш не сум имал проблем со Бејл

Ана Ололовска

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем

Ана Ололовска

Бејл е уверен дека веќе нема да игра во Реал додека Зидан е тренер

Жарко Настоски

Модриќ сака да ја заврши кариерата во Реал, Бејл повторно се повреди

Ана Ололовска