Бејл е уверен дека веќе нема да игра во Реал додека Зидан е тренер

Од:

Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл е уверен дека повеќе нема да игра за клубот под водство на сегашниот тренер Зинедин Зидан, пренесува „Тајмс“.

dobivaj vesti na viber

Во исто време, велшкиот напаѓач вели дека нема намера да бара друг тим, бидејќи ниту еден клуб нема да може да си ја дозволи платата што ја добива во Реал Мадрид.

Претходно, мадридскиот клуб го објави составот за натпревар во Лигата на шампионите против Манчестер сити, а Бејл не е вклучен во него, иако тој не беше повреден и тренираше со тимот.

Натпреварот Манчестер сити – Реал ќе се игра утре (7 август). На првиот натпревар Сити победи со 2:1.

Би можело да ве интересира

„Кралевите“ го торпедираа Селтик, Лајпциг со слатка одмазда кај Шахтјор за осминафинале

Винисиус го продолжи договор со Реал

Азар за три години во Реал не одиграл ниту една минута против Барселона

„Дајте му ја Златната топка на Бензема“

Мартинез: Азар беше во ноќен клуб пред поразот од Холандија

Себаљос бесплатно се сели во Милан