Зидан: Никогаш не сум имал проблем со Бејл

Од:

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека никогаш немал проблем со крилото на „белиот балет“, Герет Бејл.

Вчера, Велшанецот се врати во Тотенхем на позајмица, од каде беше купен пред 7 години за сума од 85 милиони фунти. Тој ќе ги брани боите на „петлите“ до крајот на сезоната.

– Комплицирано е, но Бејл не го напушти Реал за мене. Имавме расправии, но никогаш не сум имал проблем со него. Такви работи секогаш ќе се случуваат. Сега тој прави промена и сè што можеме да сториме е да му посакаме се најдобро. Јас секогаш велев дека тој е неверојатен играч. Знам што направи за Реал. Бејл секогаш демонстрираше класа, и тоа е неспорно, рече Зидан.

Би можело да ве интересира

Бејл надвор од терените следните 2-3 недели поради повреда

А1он

Реал: Му благодариме на Зидан за посветеноста кон нашиот клуб

Ана Ололовска

Зидан заразен со коронавирус

ФИФА и УЕФА најавија строги казни за клубовите што сакаат да прават Суперлига

Жарко Настоски

Зидан не сака да слушне за Лига Европа: Одиме на победа против Борусија

Жарко Настоски

Бејл го одржа првиот тренинг по враќањето во Тотенхем

Ана Ололовска