Официјално: Бејл се врати во Тотенхем

Од:

Велшкиот фудбалер и член на Реал Мадрид, Герет Бејл се врати во Тотенхем, објавено е на веб-страницата на „Спарс“. Тој ќе игра за клубот од Лондон на позајмица.

Претходно беше објавено дека Тотенхем е подготвен да му ја исплати на Бејл целата плата, а Реал ќе ги преземе бонусите.

Бејл се приклучи на Реал Мадрид од Тотенхем летото 2013 година. Сумата за трансфер беше 101 милион евра. Минатата сезона, 31-годишниот велшки напаѓач учествуваше на 16 првенствени натпревари во Шпанија, на кои постигна два гола и оствари две асистенции.

Договорот на фудбалерот со мадридскиот клуб важи до летото 2022 година.

Би можело да ве интересира

Саутгејт останува англиски селектор

Ана Ололовска

Саутгејт сака да остане селектор на Англија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Англија лесно го мина Сенегал и закажа четвртфинале против Франција

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска