Барселона одреди милијарда евра за откупната клаузула во новиот договор на Педри

Од:

Играчот за врска Педри наскоро ќе потпише нов договор со Барселона. Двете страни се согласија за сите детали од договорот, кој ќе се пресметува до јуни 2026 година. Договорот ќе предвиди надомест во износ од една милијарда евра за предвремен раскин.

Барселона го купи Педри кога имаше 16 години од Лас Палмас за пет милиони евра во септември 2019 година.

Летото 2020 година, фудбалерот од средниот ред се приклучи на каталонскиот тим и речиси веднаш стана стандарден првотимец.

На почетокот на оваа сезона, Педри се повреди и во моментов закрепнува.

Би можело да ве интересира

Лапорта оптимист пред Ел Класико: Сигурен сум дека Барса ќе победи

Ана Ололовска

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

Ана Ололовска

Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига

Ана Ололовска

Депај: Никогаш нема да зажалам што се приклучив на Барселона

Ана Ололовска

Лапорта: Куман останува тренер на Барселона

Ана Ололовска

Суарез пред дербито против Барселона: Нема да се радувам ако постигнам гол

Ана Ололовска