Барселона нема да го продаде Гризман

Од:

Антоан Гризман и следната сезона ќе остане во Барселона, пренесува „L’Equipe“.

Според францускиот весник, раководството на каталонскиот клуб го убедил 29-годишниот Французин за време на лична средба дека тој нема да биде на трансфер листата ова лето. Претставниците на Барселона го уверија напаѓачот дека клубот сè уште смета на него.

Во сезоната 2019/20, Гризман одигра 44 натпревари за Барселона, постигна 15 гола и четири асистенции. Претходно беше објавено дека врвните клубови од Италија и Англија покажуваат интерес за Французинот.

Би можело да ве интересира

Барселона е подготвена да го продолжи договорот со Семедо

Ана Ололовска

Барселона му понуди договор на Вилијан

Ана Ололовска

Силва има понуди од Шпанија, САД и Обединетите Арапски Емирати

Ана Ололовска

Алаба сака да ја продолжи кариерата во Барселона

Ана Ололовска

Артур не сака да ја заврши сезоната во Барселона

Ана Ололовска

Кепа сака да се врати во Шпанија, бира меѓу Атлетико и Севиља

Ана Ололовска