Барселона е блиску до потписот на Кунде

Од:

Каталонскиот гигант Барселона направи нов потег во преговорите за ангажман на Жул Кунде. Одбранбениот фудбалер на Севилја е трансферна цел на Челси, а раководството на Барса сега понуди 65 милиони евра за потписот на францускиот интернационалец.

dobivaj vesti na viber

Според шпанските медиуми, Севилја се согласила да го продаде Кунде за оваа сума, но потврдата треба да пристигне во текот на денот.

Челси сигурно нема така лесно да се откаже од трката, со оглед дека и на Томас Тухел очајно му е потребен уште еден квалитетен дефанзивец во тимот.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Димитриевски го одбрани Рајо од Барселона и направи чудо што не се повторило 50 години

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барселона сака да го купи Столе Димитриевски

Катерина Павлова-Николовска

ЛШ: Натпреварот Баерн – Барселона без публика

А1он