Барселона сака да го купи Столе Димитриевски

Од:

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е во преговори за спектакуларен трансфер во Барселона. По одличните одбрани на голот на Рајо Ваљекано, раководството на каталонскиот гигант и тренерот Чави Хернандез сакаат да го доведат македонскиот интернацоналец Столе Димитриевски на „Камп Ноу“. Ова не е само бомбастична најава, туку потврдена информација од новинарите на „Ел Чирингито“, најголемото телевизиско спортско шоу во Шпанија.

dobivaj vesti na viber

Новинарот Хозе Алварез тврди дека Барселона е сериозно заинтересирана за Димитриевски кој блеска во Рајо Ваљекано во првиот дел од сезоната и е голманот со најдобар процент на успешност на одбрани во Ла Лига. Претходно остави одличен впечаток и на Европското првенство во дресот на Македонија.

Барселона го стави и Марк Андре Тер Штеген на трансфер – листа, а доколку овој спектакуларен трансфер се оствари, Столе Димитриевски би застанал на голот на каталонскиот гигант во вториот дел од сезоната. Македонецот има актуелен договор со Рајо Ваљекано до јуни 2024 година.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Димитриевски го одбрани Рајо од Барселона и направи чудо што не се повторило 50 години

Барселона е блиску до потписот на Кунде

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Саудиски Ал Наср нуди 3,5 милиони евра за Столе Димитриевски

А1он

ЛШ: Натпреварот Баерн – Барселона без публика

А1он

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

А1он