Антиќ номиниран за тимот на декадата во Евролигата

Од:

Претседателот на Кошаркарската федерација на Сверна Македонија и поранешен македонски репрезентативец Перо Антиќ, е номиниран за тимот на деценијата во елитното натпреварување – Евролигата.

Антиќ од 2010 до 2020 година има освоено три титули европски шампион, како играч на Фенербахче, и Олимпијакос (2017, 2013 и 2012).

Во гласањето ќе учествуваат навивачите, играчите, тренерите и претставниците на медиумите. Сите заедно ќе придонесат да бидат избрани најдобрите играчи во периодот 2010-2020 година.

Вкупно ќе има 50 номинирани. Гласањето ќе почне во 2020 година.

Би можело да ве интересира

Евролигата може да забрани натпревари во Грција

Ана Ололовска

Ларкин со демант за медиумите: Ќе играм за Турција, ама име не менувам

Шејн Ларкин ја негираше промената на името

Ана Ололовска

Ердоган му го врачи на Ларкин дресот на турската репрезентација

Ана Ололовска

Кошаркарска победа на суд: ФИБА доби случај против Евролигата

Драган Поповски

Евролига: Ларкин е МВП за јануари

Драган Поповски