Одложени три од утрешните четири дуели во кошаркарската Евролига

Од:

Поради голем број заразени играчи во дел од клубовите одложени се три од четирите натпревари што беа закажани за утре во кошаркарската Евролига.

dobivaj vesti na viber

Последните информации говорат дека се појавиле многу позитивни тестови на коронавирус во редовите на Олимпијакос, кој поради тоа нема на располагање најмалку осум здрави играчи и не може да го одигра натпреварот против московска ЦСКА.

Претходно беа одложени и утрешните дуели Армани – Алба и Фенербахче – Реал Мадрид.

Единствениот натпревар кој ќе се игра утре е меѓу Монако и Макаби.

Би можело да ве интересира

Кошаркарската ѕвезда Бритни Грајнер е префрлена од затвор во руска казнена колонија

Горан Наумовски

Американката Мерит Хемпе доби македонски пасош и ќе ја засили нашата репрезентација

Партизан демантира дека преговара со Кампацо

ВИДЕО: Кошаркарки на Мали се истепаа во микс-зоната додека Србинка даваше изјава

Марканен и Финска ја „спакуваа“ Хрватска!

Полска во драма подобра од Украина за четврт-финале на Евробаскетот