Ангеловски: Александар ни го оспоруваа, Горан Велики Македонски не можат

Од:

Македонија го исполни сонот. Горан Пандев, Игор Ангеловски и сите останати влетаа на пресот и запеаја. За Македонија!
Селекторот во транс, изјави….Горан Велики никој не може на Македонија да и го оспори.

„Благодарам за честитките, одат на адреса на моите фудбалери. И не само на овие што се тука. Едно момче вечерва лежи в кревет, тоа е Енис Барди. Не се со нас и Кире, Крсте и Буба, но и тие се дел од успехот. Македонија имавше еден херој кој го оспоруваа – Александар Велики. Но, Горан Велики никој не може да ни го оспори“, рече Ангеловски.

Експедицијата од Грузија се враќа доцна вечерва и веднаш ќе ја започне подготовката за натпреварот со Естонија в недела.

Би можело да ве интересира

Повредата не е сериозна – Пандев ќе паузира една недела

А1он

Пандев: Ова ми е последна сезона, во јуни во пензија

Катерина Ѓуровски

Канатларовски: Заслуживме бод, момците одиграа многу храбро и со голема пожртвуваност

Ана Ололовска

ВИДЕО: Фудбалерите со „Земјо Македонска“ го прославија пласманот во баражот за СП 2022

Ана Ололовска

Милевски: Фудбалерите ја оправдаа довербата, имаме потенцијал уште да напредуваме

Ана Ололовска

Пендаровски им честиташе на фудбалерите за победата против Исланд

Ана Ололовска